Hd film izle

0Reklamı Geç

Filmin Konusu

2013 Almanya yapımlı bu Dram-Macera türündeki Hekim İbn-i Sina – The Physician filminin konusu 9 yaşındaki Rob Cole doğal fakat enteresan bir yetenekle hayata gözlerini açmış ve annesinin yaklaşmakta olan ölümünü tuhaf bir biçimde sezmiştir.
Engelleyemediği ölüm gerçekleştiğinde, Bader onu ikna ederek uzun bir yolculuğa çıkarır; bu yolculuk ise küçük hokkabazlıkları ve hekimlik alanında çeşitli yöntemleri öğrendiği bir eğitim süreciyle geçer. Ne var ki Cole için bir noktadan sonra bu metotlar sınırlı kalır ve daha engin bir bilgi birikimine sahip olmayı istemeye başlar. Bu amaçla rotasını Pers topraklarına çevirir ve görmeyi dilediği kişi tüm doktorların doktoru İbn-İ Sina’dır. Ünlü hekimin Ispahan’daki okuluna ulaştığında ise zorluk ve yasaklarla karşılaşır. En büyük sorunu ise Hristiyan olması ve bu nedenle okula kabul edilemeyecek olmasıdır. Ancak genç Rob içindeki bu bilgi açlığıyla hepsini aşmaya hazırdır ve nihayetinde kutsal amacı uğruna, sorunları kendi belirlediği yöntemlerle çözmeye başlar. iyi seyirler hdfullfilmizlesene.com

Hekim İbn-i Sina – The Physician Türkçe Dublaj izle dikten sonra lütfen bir teşekkürü çok görmeyin

0

Bu Filme 4 Yorum Yapılmış,

Sen de Yorum Yapmak İster Misin?

Adınız :

Yorumlar

 • hacelis

  22.02.2015 22:09 tarihinde yazmış ;

  tarihi yağlamadı bir düzine talihsiz…

 • fatih

  22.02.2015 15:40 tarihinde yazmış ;

  film resmen tarihi aldatıyor ya böyle bişey olamaz yönetmeni dövesim geldi

 • selin

  22.02.2015 15:32 tarihinde yazmış ;

  film resmen selçuklu devletini aşşağılamış ya

 • yılmaz aydın

  22.02.2015 15:32 tarihinde yazmış ;

  Film; “Rob Cole” adında bir İngiliz gencinin, tıp ilminin öncülerinden İbni Sina’nın yanında hekimliği öğrenmesi üzerine kurulmuş. Film güzel çevrilmiş. Ancak konusunun tarihi gerçekler ile alakası yok! Filmi izledikten sonra acaba filmin başında “bu film bir kurgudan ibarettir” diye bir uyarının varlığını aradım. Böyle bir uyarı da yoktu! Madem böyle bir uyarı yoktur. O halde bizde olması veya olmaması gerekenleri yazalım: 1- İbni Sina Acem değil, Türk’tür. 2- İbni Sina intihar etmemiştir. 57 yaşında Isfahan’da değil Hemedan kentinde vefat etmiştir. 3- İbni Sina Selçuklular döneminde yaşamamıştır. 4- Selçuklu Türkleri barbar ve uygarlık düşmanı olarak gösterilmiştir. Bu tarihi aldatmacanın ta kendisidir. Zira Dünya’da ilk üniversiteyi “Nizamiye Medreseleri” adı ile kuran Selçuklulardır. 5- Selçuklu Türklerini Yahudi düşmanı ve soy kırımcı olarak göstermişlerdir. Bu durum ise tarihi inkar etmektir. Eğer bugün Yahudiler tarih sahnesinden silinmediyse bunda en büyük pay Türklerindir. Hazar Türk Devleti’nin ve Osmanlı’nın Yahudilere yaptığı iyilikleri inkar etmek mümkün mü? 6- Yahudilerin; barışçı, bilim ve uygarlık önderleri olarak gösterilmesini roman yazarının Yahudi olmasından dolayı kendi soyunu övmesini anlayışla karşılayabiliriz. 7- Filmin kahramanı Rob Cole’un, İbni Sina’ya hocalık yapacak konuma gelmesi de gülünç bir durumdur. 8- Avrupa’da İbni Sina öğretisi 11.y.y’da değil, Haçlı Seferlerinden sonra 12.y.y’da başlamıştır. 9- İbni Sina sanki bütün bilgisini Yunan filozoflarından kazanmış gibi bir algı oluşturulmaktadır. İbni Sina’nın hocası El Biruni’dir. İbni Sina Yunan filozoflarının eserlerinin çevirisini yapmış ve tanıtmıştır. Avrupa, Yunanlı filozofları İbni Sina sayesinde öğrenmiştir. Hatta İmam Gazali, İbni Sina’yı bu çevirilerinden dolayı eleştirmiştir. Sözün özü: Bu filmi eleştirmemin nedeni tarih bilinci olmayan Türk gençlerini yanlış yönlendirecek endişesidir. Neden Kültür Bakanlığımız bu film ile ilgili hem roman yazarına, hem de film yapımcısına uyarıda bulunmuyor ve ülkemizde kamuyu aydınlatıcı açıklamalar yapmıyor?

 • Hekim İbn-i Sina – The Physician Türkçe Dublaj izle 2013
  Tür:
  2013 Filmleri, Dram Filmleri, Macera Filmleri
  YIL:
  2013
  Dil:
  Türkçe Dublaj
  IMDB:
  7.3
  Bu Filmleri de İzledin Mi?
  Reklamı Kapat